fbpx

4 sposoby usunięcia konta Microsoft z systemu Windows 11, aby używać go bez logowania

Gdy już się na nie zalogujemy, to pora teraz usunąć stare konto Microsoft z Windowsa 10. W nowym oknie zmieniamy typ konta ze standardowego na konto administratora i potwierdzamy jaki procent udziałów w teaminvest private group limited? przyciskiem OK. Jak wspomniano wcześniej, wszystkie dane znajdujące się na tym koncie zostaną usunięte wraz z kontem Microsoft z komputera z systemem Windows 10.

  • Możesz dołączyć swoje konto Microsoft do konta użytkownika systemu Windows 11.
  • Usunięcie konta Microsoft z komputera z systemem Windows 10 jest proste i szybkie.
  • Zamknięcie konta trzeba będzie kilka razy potwierdzić klikając w odpowiednie miejsca.

Natomiast jeśli uzyskasz zgodę na potwierdzenie żądania z konta administratora, możesz usunąć konto lokalne samodzielnie. Pamiętaj jednak, że stracisz dostęp do wszystkich plików, które są zapisane w chmurze, a także do zakupów i subskrypcji na koncie. Zamknięcie konta lokalnego nie różni się wiele od zamknięcia konta administratora. Jednak usunięcie tego drugiego skutkuje skasowaniem wszystkich danych znajdujących się na komputerze.

HP uruchamia w Indiach 6 drukarek serii Officejet dla użytkowników biznesowych i domowych

To nie będzie usuń swoje konto użytkownika; zamiast tego odłącza jedynie Twoje konto Microsoft od konta użytkownika. Może być konieczne osobne usunięcie go ze sklepu Microsoft Store i przeglądarki Microsoft musisz to wiedzieć: opinie o tokenexus Edge. Wyświetli się jeszcze jedno ostrzeżenie, które tłumaczy, z czym wiąże się usunięcie konta. Jeśli to akceptujemy, klikamy Usuń konto i dane. Wówczas konto administratora zostanie usunięte.

  • W nowym oknie zmieniamy typ konta ze standardowego na konto administratora i potwierdzamy przyciskiem OK.
  • Masz dwa lub więcej kont administratora na swoim PC z Windows 10?
  • Jeżeli zatem usunęliście już wszelkie ślady po koncie Microsoft ze swojego komputera – wszystko jest w jak najlepszym porządku.
  • Dodatkowo po zalogowaniu się na konto Microsoft na komputerze możesz otrzymać dodatkowe wsparcie producenta w wielu sytuacjach.
  • Po usunięciu konta wszystkie dane i ustawienia zostaną usunięte, a nowy użytkownik będzie mógł utworzyć nowe konto.

Wiecie już, jak usunąć konto Microsoft, więc czas zakończyć ten poradnik. Zalecamy jednak dobrze się zastanowić, zanim podejmiecie taki krok, a w przypadku zdecydowania się na niego odpowiednio się do tego przygotować. Na szczęście w przypadku, gdyby pojawiła się taka potrzeba, mamy 60 dni na zmianę decyzji, a nie tracimy wszystkich danych od razu w momencie oznaczenia konta do zamknięcia.

Aplikacja Truecaller na iOS została odświeżona z nowym interfejsem użytkownika i nowym widżetem wyszukiwania

My jednak opiszemy to, jak to działa w systemach Windows 10 oraz Windows 11 – gdyż te są obecnie wspierane przez Microsoft. Raczej niewiele osób jeszcze pracuje na Windows 8 i 8.1. Jeżeli to robicie, to zdecydowanie powinniście przestać.

Czy można korzystać z systemu Windows 10 bez konta?

Masz dwa lub więcej kont administratora na swoim PC z Windows 10? W tym poradniku zaprezentujemy sposób, jak takie konto usunąć. Okazuje się, że jest to praktycznie tak samo łatwe, jak usunięcie konta zwykłego użytkownika z ograniczeniami. Wymagane jednak będzie zalogowanie się na koncie administratora – rzecz jasna nie na tym, które chcemy usunąć. Innymi słowy, nie można usunąć konta administratora będąc zalogowanym na koncie standardowego użytkownika.

jak usunąć konto microsoft windows 10

Dowiadujemy się też, że wiadomości e-mail i inne ustawienia nie mogą zostać zachowane. W zależności od naszej decyzji klikamy przycisk Zachowaj pliki lub Usuń pliki. My wybieramy drugą opcję – konto zostanie całkowicie wyczyszczone. Oprócz prawie wszystko na minusie! standardowego konta lokalnego użytkownika system Windows 10 umożliwia również logowanie za pomocą konta Microsoft. Jeśli nie chcesz już, aby Twoje konto Microsoft było powiązane z kontem użytkownika systemu Windows 11, oto jak je usunąć.

Jak zmniejszyć plik PDF? Kiedy warto skompresować dane w PDF? Co zrobić, aby zmniejszyć rozmiar pliku PDF?

Z tego powodu warto utworzyć kopię zapasową lokalnego konta użytkownika. Konto Microsoft jest ważnym elementem systemu Windows 10, ale czasami może być konieczne usunięcie go z komputera. Można to zrobić przy użyciu Panelu sterowania lub narzędzia Usuwanie konta Microsoft. Po usunięciu konta wszystkie dane i ustawienia zostaną usunięte, a nowy użytkownik będzie mógł utworzyć nowe konto.

Wyświetli się kreator dodawania nowego użytkownika. Konto Microsoft jest niezbędne do aktywacji pakietu Office lub produktów domowych Microsoft 365. Jeśli korzystasz z usług firmy, takich jak Outlook, Xbox Live lub Skype, usunięcie konta Microsoft może okazać się problematyczne. Zjeżdżamy do sekcji Inne osoby i znajdujemy konto, które chcemy usunąć, po czym je klikamy.

Jednak w tym celu potrzebne jest konto lokalne z uprawnieniami administratora. Dlatego zacznij od utworzenia konta lokalnego, jeśli jeszcze go nie ma, a następnie usuń konto, jak pokazano poniżej. Pierwszym krokiem jest usunięcie konta Microsoft z naszego komputera z Windowsem 10. To przydatne, gdy nadal chcemy korzystać z Windowsa 10, ale bez konta Microsoft. W takim wypadku musimy stworzyć konto lokalne, a następnie z jego poziomu usunąć konto użytkownika z podpiętym kontem Microsoft.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się konta Microsoft na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Działa to w ten sposób, aby osoby, które pożałują swojej decyzji lub które zostały zhakowane i to nie one zleciły usunięcie, mogły przywrócić swoje konto. Wpisujemy dowolną nazwę użytkownika i hasło, a następnie potwierdzamy konto. Konto wyświetli się na liście, ale zanim z niego skorzystamy, musimy je ustawić jako konto administratorskie. W tym celu rozwijamy opcje konta i wybieramy “Zmień typ”.

Także przy użyciu Panelu sterowania usuniętego konta nie można później przywrócić. Wiesz już, jak usunąć konto Microsoft ze swojego komputera oraz z serwerów firmy. Znasz również różnice pomiędzy kontem lokalnym z uprawnieniami administratora a kontem Microsoft, dającym dostęp do usług Microsoft. Zdecyduj, czy warto decydować się na zamknięcie profilu. Tak naprawdę możesz je usunąć w każdej chwili, ale pamiętaj, że wówczas utracisz dostęp do wszystkich danych.

Jednak użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z konta Microsoft z powodów związanych z prywatnością, mogą chcieć usunąć konto Microsoft z systemu Windows 10. Zalogowanie się do systemu Windows 10 przy użyciu konta Microsoft ma wiele zalet. Po zalogowaniu wyświetli się strona z poradami co możesz wykonać, aby nie stracić pewnych rzeczy wraz zamknięciem konta.

Dejar un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Scroll Up